mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » „Odkryć z niepamięci”

Logo MNKD „Odkryć z niepamięci”

Projekt „Odkryć z niepamięci”

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym w ramach programu  dotacyjnego  „Koalicje dla Niepodległej" otrzymało dofinansowanie projektu pn. „Odkryć z niepamięci”, realizowanego wspólnie przez oddział Zamek w Janowcu i Dział Edukacji Muzealnej.

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia świadomości lokalnej społeczności o wpływie miejscowych bohaterów na wydarzenia wojny polsko-bolszewickiej na terenach gmin Kazimierz Dolny i Janowiec. W ramach zadania przewiduje się: organizację uroczystości upamiętnienia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej podczas której zostanie przywrócona tradycja wywieszania flagi państwowej na Zamku w Janowcu oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, organizację dwudniowego pikniku historycznego w Janowcu z grupami rekonstrukcyjnymi prezentującymi uzbrojenie i umundurowanie polskich formacji wojskowych z lat 1918-1921, czasową dwuczęściową wystawę pn. „Odkryć z niepamięci” oraz cykl interdyscyplinarnych działań edukacyjnych angażujących lokalną społeczność do stworzenia katalogu-przewodnika do wystawy.

Termin realizacji: 03.08.2020-20.10.2020
Całkowity koszt zadania: 38 314,00 zł

KATALOG

Facebook: https://www.facebook.com/niepodlegla1918
Twitter: https://twitter.com/niepodlegla@niepodlegla
Instagram: https://www.instagram.com/niepodlegla1918/@niepodlegla1918

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

 

      


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519