mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Projekt: Kazimierz dwóch księżyców

Logo MNKD Projekt: Kazimierz dwóch księżyców

W roku 2017 Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – oddział Dom Kuncewiczów pozyskało dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Adamed dla Seniora”. Zadaniem konkursu jest aktywizacja osób po 60. roku życia.

Grant finansowy przyznany Domowi Kuncewiczów został przeznaczony na opracowanie szlaku literacko-turystycznego „Kazimierz dwóch księżyców”. Jego trasę wyznaczyły wybrane dzieła Marii i Jerzego Kuncewiczów. Szlak, na którym znajduje się 12 „przystanków”, ma swoją wersję  papierową – czyli przewodnik wraz z mapą, a także jest dostępny w wersji elektronicznej - mobilnej , którą można pobrać ze strony www.mnkd.pl. Dodatkowo, udało się przygotować planszę szlaku oraz tabliczki z kodami QR, umożliwiającymi pobranie aplikacji mobilnej przewodnika. 

Z oferty szlaku mogą korzystać wszyscy turyści. Osoby po 60. roku życia, w zorganizowanych grupach pracownicy oddziału Dom Kuncewiczów MNKD oprowadzają trasą Kuncewiczów  bezkosztowo. Co miesiąc także organizowane są bezpłatne wycieczki szlakiem „Kazimierz dwóch księżyców”. Działaniom promocyjnym szlaku towarzyszą liczne spotkania m.in. w klubach seniorów, działających w instytucjach kultury w woj. lubelskim. Partnerem, wspierającym MNKD w tych działaniach jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

 

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519