mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Lokalizacje » Manufaktura Muzealna / Dwór z Gościeradowa

Logo MNKD Manufaktura Muzealna / Dwór z Gościeradowa

MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE
MANUFAKTURA MUZEALNA
24-120 Kazimierz Dolny, ul. Podzamcze 20

(adres korespondencyjny: Rynek 19, 24-120 Kazimierz Dolny)


Siedzibą Manufaktury Muzealnej jest zabytkowy, drewniany dwór przeniesiony z Gościeradowa, mieszczący się przy ul. Podzamcze 20. Znajdujące się tutaj pomieszczenia zostały przystosowane do prowadzenia muzealnej działalności edukacyjnej i kulturalnej, dzięki wykorzystaniu środków z funduszu szwajcarskiego, w roku 2014. W Manufakturze mogą odbywać się m.in. warsztaty, lekcje muzealne, wykłady, gry edukacyjne oraz spotkania tematyczne. Uczestnicy zajęć mają dostęp do nowocześnie wyposażonych przestrzeni. Specjalistyczne urządzenia oraz sprzęty pozwalają na korzystanie ze współczesnych technik przekazywania wiedzy. Dzięki  temu Manufaktura jest miejscem nie tylko biernego odbioru sztuki, ale aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Tutaj poznać można m. in. tajniki ginących zawodów, tj. garncarstwo czy złotnictwo.

W Manufakturze Muzealnej znajdują się:
- Sala edukacyjna, wyposażona w nowoczesny sprzęt (m.in. tablicę interaktywną oraz wysokiej klasy aparaturę wizyjną) pozwalający na realizację lekcji muzealnych, gier i spotkań oraz naukę poprzez twórczą zabawę. Istnieje możliwość komercyjnego wynajęcia sali na szkolenia, wykłady i spotkania,
- Pracownia ceramiczna z zainstalowanym piecem ceramicznym oraz kołami garncarskimi do prowadzenia warsztatów związanych z odtwarzaniem garncarstwa historycznego oraz organizacji zajęć z praktyczną nauką podstawowych technik garncarskich dla młodzieży i osób dorosłych, w tym seniorów,
- Pracownia złotnicza z warsztatem złotniczym oraz specjalistycznym sprzętem  i narzędziami, przeznaczona na warsztaty złotnicze. Oferta warsztatów złotniczych to unikatowa propozycja Muzeum. Organizujemy m. in. warsztaty dla seniorów i młodzieży oraz warsztaty dla muzealników.

Do Manufaktury zapraszamy wszystkie osoby pełne twórczej pasji: grupy dzieci i młodzieży w każdym wieku, uczestników „zielonych” i „białych” szkół, osoby dorosłe, w tym seniorów, rodziny z dziećmi, a także grupy uczestniczące w pobytach integracyjnych w Kazimierzu Dolnym, pasjonatów oraz osoby zawodowo zajmujące się sztuką ceramiczną i złotniczą.

DZIAŁ CZYNNY:

  •  biuro / od poniedziałku do piątku w godz. 07:30-15:30
  • wystawa: w okresie od 1 października do 31 marca w godz. 09:00-16:00 / nieczynne we wtorki i środy

CENNIK:

  • bilet normalny – 8 zł
  • bilet ulgowy – 6 zł
  • bilet rodzinny – 20 zł

Aktualna wystawa: Ikony Maryjne

Z wyjątkiem 1 stycznia (Nowy Rok), Niedzieli Wielkanocnej, Bożego Ciała, 1 i 11 listopada oraz 25 grudnia (Boże Narodzenie)

Kontakt: +48 81 88 100 50
Adres e-mail: edukacja@mnkd.pl


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519