mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » Książka Życia. Kompleksowy program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym w roku 2015

Logo MNKD Książka Życia. Kompleksowy program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym w roku 2015

"Książka Życia” to tytuł kompleksowego programu promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym w roku 2015.

Hasło "Książka Życia" ma kilka warstw semantycznych: sugeruje ważność książki, jej nobilitującą rolę, wybór tej najważniejszej, a także szansę spisania własnego losu. Tak zatytułowany program stanowi  kontynuację pracy edukacyjnej  wśród przedstawicieli różnych pokoleń prowadzonej  w literackim oddziale Muzeum Nadwiślańskiego od roku 2005 (data powstania oddziału).

Dotychczas stosowano metody tradycyjne, autorsko modyfikowane, stopniowo wzbogacane o narzędzia internetowe. Doskonalenie promocji czytelnictwa uwzględniało oczekiwania i możliwości uczestników zajęć edukacyjnych i artystycznych. Projekt "Książka Życia”, realizowany w roku 2015, ma poszerzyć zakres oddziaływania przez założenie telewizji internetowej, tworzonej przez kreatywnych amatorów w różnym wieku. Celem jest przygotowanie realizatorów do działania kanału o nazwie "Tylko Literacka Telewizja Internetowa", która miałaby powstać w roku 2016.

TLTI nie eliminuje realnych spotkań z pisarzami, dyskusji czytelniczych, koncertów i spektakli teatralnych, lecz udostępnia je ponadregionalnie i promuje. Na rok 2015 przewidziano 33 programy, a wśród nich:

  • Konkurs na plakat promujący Oddział Dom Kuncewiczów,
  • Warsztaty kreatywnego pisania,
  • Warsztaty kreatywnego filmowania,
  • Produkcja spotu filmowego promującego czytelnictwo,
  • Wykłady z prezentacjami multimedialnym,
  • Spotkania autorskie,
  • Dyskusje literackie,
  • Koncerty muzyczne,
  • Wystawy.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519