mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie

Logo MNKD Gmach Główny MNKD

Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym przy Rynku 19

Po wieloletnich staraniach Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym uzyskało dotację na realizację prac budowlanych, które w perspektywie ostatnich kilku lat zaowocowały nowoczesnym budynkiem muzealnym, przystosowanym do wyzwań współczesnej kultury i muzealnictwa. Oprócz profesjonalnych sal ekspozycyjnych znalazły się w nim kawiarenka i sklep muzealny. Wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Odbudowa Muzeum Sztuki Złotniczej przy Rynku 19 w Kazimierzu Dolnym" znalazł się na 1. miejscu rankingu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Projekt, któremu przyznano 100% punktów, realizowany był w ramach Osi Priorytetowej: Kultura, turystyka i współpraca międzyregionalna, dla Działania: Infrastruktura kultury i turystyki.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby nastąpiło 9 grudnia 2013 roku. Uroczystość stanowiła punkt kulminacyjny obchodzonego wówczas jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

W zabytkowych piwnicach Gmachu Głównego znajduje się ekspozycja stała oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej, natomiast na piętrze funkcjonuje Galeria Wystaw Czasowych. Gmach Główny pełni również funkcję siedziby Dyrekcji, Ksiegowości i Administracji, a także biur trzech oddziałów: Kamienicy Celejowskiej, Grodziska Żmijowisko i Muzeum Sztuki Złotniczej.

>>> POBIERZ BROSZURĘ
 

Projekt "Odbudowa Muzeum Sztuki Złotniczej przy ul. Rynek 19 w Kazimierzu Dolnym"
współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519