mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » O Muzeum » Projekty » "Digitalizacja, edukacja i udostępnianie zasobów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym"

Logo MNKD "Digitalizacja, edukacja i udostępnianie zasobów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym"

Projekt "Digitalizacja, edukacja i udostępnianie zasobów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym"

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym w ramach Programu KULTURA CYFROWA otrzymało dofinansowanie projektu pn. "Digitalizacja, edukacja i udostępnianie zasobów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym". Zadanie obejmuje digitalizację zbiorów muzeum, które posiada w swoich zasobach ok. 20 000 eksponatów. Większość z nich nie ma pełnej dokumentacji wizualnej lub istniejąca dokumentacja nie spełnia obecnych standardów. W ramach zadania zostanie rozpoczęty proces digitalizacji wybranych zbiorów wraz z zakupem podstawowego sprzętu, który będzie wykorzystywany w późniejszym procesie digitalizacji. Utworzona zostanie pracownia digitalizacji zbiorów, strona internetowa prezentująca zasoby muzealne w internecie oraz program do ewidencji zbiorów muzealnych umożliwiający korzystanie z muzealnego katalogu zbiorów poprzez sieć internetową. Ponadto przeprowadzimy skanowanie wybranych muzealiów ze zbiorów oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej w technologii 3D, które zostaną wykorzystane do tworzonych programów edukacyjnych. Zadanie obejmuje digitalizację 1300 obiektów. W oparciu o zdigitalizowane zbiory przeprowadzone zostaną działania edukacyjne i warsztaty dla szerokiego grona odbiorców mające na celu popularyzację cyfrowych zasobów muzealnych.

Termin realizacji: 4.03.2020 - 31.12.2020

Kwota dofinansowania: 51 660 zł

Wkład MNKD: 12 915 zł

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519