mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie

Logo MNKD Chata II

Domostwo o konstrukcji takiej samej jak chata I. Różni się od niej jedynie formą urządzenia grzewczego, którym jest tu palenisko otwarte o kształcie zbliżonym do koła. Palenisko zostało zbudowane z granitowych otoczaków polepionych gliną. Urządzenia takie były często odkrywane podczas badań archeologicznych w Żmijowiskach, ale przede wszystkim na grodzisku w pobliskim w Chodliku. Wyposażenie chaty składa się z urządzeń służących do wytwarzania pożywienia: stępy nożnej produkcji kaszy oraz żaren ręcznych - nieckowatych i rotacyjnych do mielenie mąki. To nasza słowiańska kuchnia.


Chata II


Palenisko


Słowiańska kuchnia


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519