mapa pomniejsz powiększ

mapa pomniejsz powiększ

Lubelskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym » Wizyta w muzeum » AKTUALNOŚCI » WYSTAWA "ZNACZENIE MIEJSCA. STRZEMIŃSKI, STAŻEWSKI, ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA"/ dostępna online

Logo MNKD WYSTAWA "ZNACZENIE MIEJSCA. STRZEMIŃSKI, STAŻEWSKI, ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA"/ dostępna online

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, nasze Muzeum pozostaje zamknięte do 17 stycznia 2021 r. Nie oznacza to jednak, że nie mogą Państwo zwiedzić wystawy "Znaczenie miejsca. Strzemiński, Stażewski, Łunkiewicz-Rogoyska" prezentowanej w Galerii Wystaw Czasowych przy Rynku 19. Zapraszamy na nasz kanał YT, tam nie wychodząc z domu, można podziwiać wystawę. Miłego oglądania!

WYSTAWA "ZNACZENIE MIEJSCA..." ONLINE

Kazimierz Dolny jako miejsce sztuki prowokuje do wielu pytań. Tym razem przyglądamy się artystom, którzy związani byli z awangardą. Przyjeżdżali do Kazimierza Dolnego. Co spowodowało, że przyjeżdżali właśnie tu? Jak odczytywali to miejsce? Wystawa rozwija te pytania, żeby w konsekwencji przyjrzeć się roli jaką zajmują różne przestrzenie w twórczości i życiu artystów.
Prezentujemy zarówno dzieła twórców związanych z przedwojennymi ugrupowaniami awangardowymi takich, jak: Władysław Strzemiński, Henryk Stażewski, Maria Ewa Łunkiewicz-Rogoyska, Aleksander Rafałowski, Karol Hiller, a także kolejne pokolenia artystów, których łączy wspólne awangardowe dziedzictwo. Są to: Stanisław Fijałkowski, Andrzej Gieraga, Aleksandra Jachtoma, Koji Kamoji, Anna Strumińska, Urszula Ślusarczyk. Pokazujemy także zdjęcia Henryka Stażewskiego z jego pobytów w Kazimierzu Dolnym wykonane przez Tadeusza Rolke.

 


Powrót
Opinie o stronieDodaj opinię

średnia ocen:

Ta strona nie ma jeszcze komentarzy
Twój podpis:
Treść opinii:
Twoja ocena: 1 2 3 4 5
Newsletter
Wpisz adres e-mail...
Muzealna Cafe
więcej
Logowanie

Biuletyn Informacji Publicznej © Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - 2013.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij
DNI I GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że od dn. 20 listopada 2017 nieczynne będą dla zwiedzających (do odwołania) ekspozycje Oddziału Przyrodniczego, Kamienicy Celejowskaiej oraz Manufaktura Muzealna i Biblioteka.

Więcej

Wesprzyj naswsparcie muzeum

Nr konta: 57 1750 1107 0000 0000 2076 2519